Precīzs domas atspoguļojums


 
 
 
 
 
 

Logotips

PŪCE

 

 "Pūce", mākslinieks Verners Lazdāns, audekls, eļļa (2008)

Pūce laika posmā no antīkajiem laikiem līdz pat Hēgelim ir tikusi izmantota kā gudrības un vieduma simbols. Mainījušies tikai priekšstati par pašu gudrību, tās izcelsmes avotiem un nesējiem. Piemēram, 17. gs. flāmu baroka mākslinieka Fransa Sneidersa (Frans Snyders) gleznā pūce redzama uz atrullēta manuskripta (sava veida tribīnes). Tā jau ir kultūras pūce, daudz lasījusi, labi izglītota, ar labām manierēm, kuru dēļ tā izceļas uz pārējo putnu fona. “Pūce” franču valodā (chouette) nozīmē “augstsirdīgs”, “dāsns”. Pūces dāsnums ir auglības, bagātības un gudrības dāsnums. Tomēr viduslaikos bijis izplatīts arī uzskats, kas pūcei piedēvēja tādus grēkus kā slinkums un rijība, turklāt šis putns kalpoja par pasaulīgās dzīves vājprāta simbolu. Arī afrikāņu mītos un ticējumos pūcei ir vissliktākā slava — tas skaitījās velnišķīgs radījums, putnā pārvērtusies ragana. Vācu un angļu valodās vārds “pūcesspieģelis” (owl-glass un Eulenspiegel) nozīmē “āksts” (triksteris).
Triksteris vienlaicīgi iemieso gan dēmoniskus un komiskus vaibstus, gan tai pat laikā āksta uzdevums ir radīt pāreju no nāves uz dzīvi, pāreju no vecā uz jauno gadu. Rodas paradoksāla saikne starp gaismu un naktsputnu — pūci. Tādā veidā pūces tēls iemieso savu duālo dabu — šim simbolam ir gaišā un tumšā puse. 

 

Arī mākslinieks Verners Lazdāns, kas ir LINGMASTER logotipa autors, izmantojis šo kontrastu principu, gleznojot pūci — gaišais pret tumšo un noslēpumainais pret mazliet naivo, komisko. Tas neviļus liek domāt par cilvēka dvēseles stāvokļiem. Tāpēc zīmējumā ir akcentēta arī sirds forma. Savukārt LINGMASTER logotipā redzamās pūces simboliski ataino vienas valodas atspoguļojumu otrā.

 
 

  Sākums Par mums Pakalpojumi Tehnoloģijas Jaunumi Darbinieki Klienti Saites

Autortiesības © 2019

www.lingmaster.com